Ematch Energy Materials Technology

 

Manyetik Karıştırıcı

Manyetik bir karıştırıcı veya manyetik karıştırıcı, dönen bir mıknatıs kullanan bir laboratuar cihazıdır. Manyetik karıştırma çubukları, cam gibi, kimyasal reaksiyonlar için yaygın olarak kullanılan cam kaplarda iyi çalışır


Evaporatör (Buharlaştırıcı)

Buharlaştırıcı, su gibi bir kimyasal maddenin sıvı şeklini gaz halindeki formuna / buharına dönüştürmek için kullanılan bir süreçtir. Sıvı, bu proseste hedeflenen maddenin bir gaz formuna buharlaştırılır veya buharlaştırılır.


Ultrasonik Banyo

Ultrasonik temizleme, maddeleri temizlemek için ultrason (genellikle 20–400 kHz) ve uygun bir temizleme solventi (bazen sıradan musluk suyu) kullanan bir işlemdir. Ultrason sadece su ile kullanılabilir, ancak temizlenecek olan ürüne uygun bir çözücünün kullanılması ve mevcut kirlenme türü etkiyi artırır. Temizlik normalde üç ila altı dakika arasında sürer, ancak temizlenecek nesneye bağlı olarak 20 dakikayı da aşabilir


Glove-Box

Bir torpido gözü (veya torpido gözü), ayrı bir atmosferin istendiği nesneleri manipüle etmesini sağlamak için tasarlanmış kapalı bir konteynırdır. Torpido gözünün yan tarafına yerleştirilmiş olan eldivenler, kullanıcının elleri eldivenlere yerleştirebilecekleri ve kutu içerisindeki görevleri kontrol altına alabilecek şekilde düzenlenmiş eldivenlerdir. Kutunun bir kısmı veya tamamı, kullanıcının neyin manipüle edildiğini görmesini sağlamak için genellikle saydamdır.


Spin Kaplama

Spin kaplama, düz yüzeylere homojen ince filmlerin depolanması için kullanılan bir prosedürdür. Genellikle, düşük hızda eğirme veya hiç eğirme olmayan alt katmanın merkezine küçük miktarda kaplama malzemesi uygulanır. Substrat daha sonra kaplama malzemesini santrifüj kuvvetiyle yaymak için yüksek hızda döndürülür. Spin kaplama için kullanılan bir makineye bir spin kaplayıcı veya basit bir şekilde spinner adı verilir.


Bu sayfa Metallurgical and Materials Engineering tarafından en son 20.03.2020 14:06:52 tarihinde güncellenmiştir.

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği

HIZLI ERİŞİM